העמסה מיידית

ד״ר עמית שחם

מהי העמסה מיידית?

מי מאתנו אינו רוצה חיוך יפה ומלא שיניים? לצערנו, במהלך החיים, השיניים ניזוקות מסיבות שונות ויש צורך בעקירת שיניים שמותירה חלל בפה שלנו, שאינו תורם ליופי וגם לא לבטחון העצמי ובוודאי שאינו תורם לתפקוד התקין של הפה כי ללעוס מזון כאשר אין לנו שן בפה זו פעולה לא פשוטה ולא נעימה. כאשר אנו רוצים להשלים את השן החסרה, נכנס לתמונה תהליך השתלת שיניים.

בכל תהליך של ביצוע השתלת שיניים, מתרחשים מספר שלבים. הראשון שבהם הוא עקירה של השיניים

הרלבנטיות , אח״כ השתלת השתל בתהליך כירורגי ולאחר מכן צריך להמתין על מנת לוודא שהשתל נקלט הפה

כמו שצריך וזאת על מנת שניתן יהיה להתקדם לחשיפת השתל והתקנת הכתר על גביו. מדובר בתהליך ממושך שיכול לקחת אפילו 6 חודשים. אצל רובנו, משך הזמן להשלמת התהליך הוא קריטי. אנחנו עובדים במקומות עבודה שבהם אנו נמצאים מול לקוחות או מול קולגות והתחושה שיש לנו תותבות נשלפות בפה עד לסיום תהליך השתלים והכתרים, היא תחושה מאד לא נוחה ואנו רוצים לסיים את התהליך כמה שיותר מהר. כיום עם החדשנות וההתפתחויות בעולם הרפואה, ישנו פתרון של העמסה מיידית. מה זה אומר? המשמעות היא שהזמן בין השלבים בתהליך השתלה מתקצר והופך את התהליך לידידותי והגיוני הרבה יותר

תהליך העמסה מיידית של שתלים

המטרה המרכזית בביצוע תהליך העמסה מיידית היא קיצור משמעותי של זמן הטיפול וזה חשוב וקריטי עבור רוב האנשים. חשוב גם למצוא ברופא מומחה בשיקום הפה שמנוסה בסוג זה של השתלה עם העמסה מיידית. רק רופא כזה המתמחה בתחום הזה יוכל לבצע את העבודה בצורה המיטבית. היתרונות של העמסה מיידית של שתלים ברורים ויחד עם זאת, ביצוע של העבודה שלא על ידי רופא מומחה בתחום , עלולה לא רק שלא להיות יתרון אלא אף לגרום נזק. לא כל אחד יכול לעבור תהליך העמסה מיידית ויש צורך בכמות מספקת וגובה מספק של העצם כדי להתחיל. במידה ואין כזה, יש פתרונות גם לבניית עצם אך זה כבר תהליך נפרד והעמסה מיידית של שתלים לא תהיה אפשרית במצב כזה. למרות שמדובר בתהליך קצר יותר, עדיין לוקח זמן עד שמתקינים את הכתרים הקבועים על גבי השתלים, סדר גודל של 2-3 חודשים.

מה חשוב בבחירה של רופא שיניים לתהליך של העמסה מיידית?

כמו בכל טיפול רפואי שהוא ייחודי וחדשני יותר, מומלץ למצוא רופא שמתמחה בתחום היות ונדרשת רמת מיומנות גבוהה ויכולות לספק את הסחורה. חשוב גם ללמוד את התהליך שעושה הרופא ולשאול הרבה שאלות על תכנון תהליך ההעמסה של השתלים, כמה זמן ייקח, איפה מבוצע, מי אנשי המקצוע חוץ מהרופא שמלווים את התהליך וכמובן מה מחיר התהליך. גם בענין המחיר, חשוב לבדוק האם המחיר הגבוה עומד בהתאמה עם רמת ניסיון וידע מקצועי רב. במידה וכן, עדיף לשלם יותר מאשר ללכת לרופא פחות מקצועי ופחות מומלץ שהרי ידוע ש״הזול עולה לנו בסוף ביוקר״. עוד דבר שחשוב לבדוק זא את המרפאה בה עובד הרופא שלכם. האם היא נעימה, האם השירות הניתן מצוות האדמיניסטרטיבי של המרפאה הוא שירות נעים וטוב, האם אתם מקבלים מענה מהיר לפניות שלכם ועוד.

לסיכום

תהליך השתלת שיניים בהעמסה מיידית הוא תהליך שמבטיח בסופו את החיוך היפה שביקשתם לעצמכם בזמן קצר יותר משמעותית מהשתלת שתלים רגילה ויחד עם זאת מדובר בתהליך לא פשוט גם מבחינה פיזית , היות ועושים פעולה כירורגית ממושכת בפה הנמשכת זמן קצר משמעותית .

בכל מקרה בו החלטתם לעשות השתלה בהעמסה מיידית, בדקו היטב האם אתם ערוכים לטיפול כזה מכל הבחינות, מצאו רופא המתאים לביצוע התהליך הזה יחד אתכם וצאו לדרך.

תוכן עניינים
דילוג לתוכן